Zaproszenia ślubne - jak zrobić to sprawnie i dobrze!
14.jpg

Przedstawiamy Wam pięć podpowiedzi, które mamy nadzieję pomogą Wam w wyborze zaproszenia oraz zaplanowaniu organizacji czasu przed ślubem.


Kiedy zapraszać? - zrób to w czas!

Gości powinno zaprosić się minimum 2-3 miesiące przed ślubem aby mogli sobie spokojnie zagospodarować czas w ten uroczysty dzień. Pamiętajcie, że nikt nie chciałby zostać zaskoczony tydzień przed - w szczególności Panie nie będą zachwycone, no bo przecież trzeba umówić się do kosmetyczki i fryzjera i co najważniejsze kupić kreację na zabawę. Tydzień a nawet miesiąc to często za mało czasu na spokojne załatwienie tych spraw.
Nowa tradycja tworzy się na naszych oczach, a są nią kartki „Save the date”. Możecie wysłać je pocztą nawet pół roku przed planowaną uroczystością aby goście już zarezerwowali sobie wolny termin.

Jeśli należycie zadbacie o komfort swoich gości na pewno odwdzięczą się Wam za to dobrym nastrojem i świetną wspólną zabawą na weselu.


Lista gości - wyzwanie?

Na pewno każde z Was jeszcze na długo przed ślubem, a niektórzy pewnie nawet przed zaręczynami wyobrażali sobie i w jakiś sposób planowali ślub i wesele. Na pewno układaliście sobie razem z partnerem takie wstępne listy gości i pewnie te rozmowy bardzo ciepło wspominacie.
PaperLove proponuję zacząć układać taką listę gości od najbliższej rodziny, która powinna na tej uroczystości być uhonorowana i to właśnie od nich powinniśmy rozpocząć naszą przygodę z rozdawaniem zaproszeń. Potem „przejrzyjcie” resztę rodziny oraz znajomych - przemyślcie kogo widzielibyście na swoim weselu, a kogo tylko na ślubie. Warto czasem zapytać rodziców czy mają swoje propozycje osób do zaproszenia na przykład swoich przyjaciół. Warto też uwzględnić ich potrzeby dzielenia się radością z innymi w tym dniu.
Pozostaje kwestia, która wywołuje wiele emocji i dyskusji czyli w jaki sposób uwzględnić do zaproszenia osobę towarzyszącą. Zasada jest prosta, jeśli znacie osobę towarzyszącą zaproszonego wpiszcie ją na zaproszeniu. Na pewno będzie jej z tego powodu bardzo miło i nie poczuje się wyobcowana (ta sama zasada dotyczy winietek).

Wręczanie zaproszeń - zrób to z klasą!

Z klasą czyli właściwie jak? Chyba wszyscy znacie odpowiedź. Osobiście. Znajdźcie czas w napiętych grafikach aby zajrzeć do każdego choć na chwilę i w cztery oczy zaprosić na tę uroczystość. Rozwożenie zaproszeń to piękny czas. Jest to okazja aby poznać bliżej swoje rodziny. Goście naprawdę docenią Wasze poświęcenie i będą pozytywnie zaskoczeni.
Zawsze warto odwiedzać - może przez przypadek odbuduje się relacje, które zostały zaniedbanie. Ze spotkań z rodziną i znajomymi mogą wyniknąć tylko pozytywne rzeczy także nie bójcie się jeździć - zawsze zostaniecie ciepło przyjęci.
Jeśli jednak nie macie czasu na rozwożenie zaproszeń to odwiedźcie mimo wszystko najbliższą rodzinę a resztę zaproszeń wyślijcie pocztą.


Sprawdzaj dwa albo nawet trzy razy!

Przy organizacji tak wielkiego wydarzenia, i wkładaniu w to serca i emocji, można łatwo się pomylić czy to w odmianie nazwisk, czy w samym tekście zaproszenia. Trzeba do tematu podejść z dużą dozą cierpliwości oraz poświęcić swój czas. Przejrzeć listę gości dwa razy - najlepiej robić to razem przy sprawdzaniu potocznej ortografii możemy przypomnieć sobie o kimś kogo pominęliśmy w pierwszym kreowaniu listy gości. Nasza Ekipa zawsze stara się również przeglądać błędy czy to w nazwiskach czy w zaproszeniu - nie zawsze jesteśmy w stanie jednak je wyłapać, bo nie wiemy czy napisanie czegoś w taki czy inny sposób nie było Waszym zamiarem. Wykroczymy troszkę poza temat i damy wam małe motto na czas przygotowań do ślubu i wesela - „Sprawdzaj wszystko 2 razy - od zaproszeń po umowy z usługodawcami.

Jakie zaproszenia wybrać?

Odpowiedzcie sobie na parę prostych pytań przed rozpoczęciem wybierania zaproszeń:
1. Czy macie wybrany motyw przewodni?
2. Czy zaproszenie ma być wstępem do charakteru uroczystości?
3. Jaki styl preferujecie (np. prostota; bogactwo kolorów; boho; minimalistyczne; kwiatowe)?
4. Czy macie w rodzinie osoby starsze?

Te proste pytania powinny zawęzić Wasz wybór już na początku - co uwierzcie nam bardzo ułatwia podejmowanie decyzji. Jeśli macie motyw przewodni i zaproszenie ma być niejako początkiem uroczystości szukajcie konkretnego stylu. Jeśli wasza sala jest bardzo specyficzna podkreślcie to na zaproszeniu. Nie bójcie się używania barwnych kolorów, wprowadzania niesztampowych elementów. To jest Wasze zaproszenie i ma odzwierciedlać Wasze podejście do sprawy!
Pewnie spytacie po co właściwie jest to czwarte pytanie - już odpowiadamy. Często przy wręczaniu zaproszenie osoby starsze (najczęściej już słabiej widzące) mają problem z rozczytaniem tekstu. Nie zapominajcie o nich i uwzględnijcie przy dokonywanym wyborze - możecie na tych kilku zaproszeniach postawić na inną, bardziej czytelną czcionkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.