Przedślubne dylematy gości
32.jpg


Wiele już wiadomo odnośnie zadań i wyzwań stojących przed Młodą Parą w wyjątkowym dniu ich ślubu. Przyszedł czas na gości. Ich obecność na uroczystości wymaga znajomości zasad savoir–vivre.

Wiele z nich jest intuicyjna i nie zastanawiamy się dłużej nad nimi, jednak jest kilka takich, których lepiej być świadomym. Są to rzeczy, o których warto pamiętać już przy zaproszeniach ślubnych. Mogą wydać się drobnostkami, jednak znacznie ułatwią młodej parze planowanie wesela i oszczędzi im dodatkowego stresu.

Pierwszą kwestią (z którą wiążą się również pozostałe) jest potwierdzenie obecności. Zazwyczaj na zaproszeniu para młoda zamieszcza informacje o dacie, do której proszą gości o potwierdzenie uczestnictwa w ślubie i weselu. Często jest to około miesiąca przed ślubem. Informacja ta niezbędna jest młodej parze po pierwsze, żeby ustalić usadzenia gości (bywa to wyzwanie spędzające sen z powiek), po drugie podać w restauracji, bądź na sali spodziewaną liczbę gości aby można było przygotować odpowiednią ilość jedzenia. Trzecią kwestią jest wyliczenie ilości alkoholu potrzebnego na weselne przyjęcie. Czwartą natomiast kwestia dodatków ślubnych - takich jak winietki czy tablica z rozmieszczeniem gości.

Z potwierdzeniem przybycia wiąże się deklaracja odnośnie osoby towarzyszącej. Data potwierdzenia przybycia jest jednocześnie datą, do której państwo młodzi chcą znać dokładną listę gości. Jeżeli do tej pory nie będziemy pewni czy przyprowadzimy osobę towarzyszącą, lepiej uzgodnić z parą młodą czy możemy powiadomić ich później zamiast zwlekać z potwierdzeniem.

Rzeczą o której możemy zapomnieć jest informacja odnośnie menu. Zwłaszcza gdy chcemy skorzystać z menu dla wegetarian lub wegan bądź chcemy prosić o menu uwzględniające nietolerancje pokarmowe. Jest to niezmiernie istotne, aby obsługa przyjęcia mogła z wyprzedzeniem i w porozumieniu z młodą parą ustalić menu oraz zadbać o zaopatrzenie.

Dodatkowo, na koniec jeszcze kwestia przychodzenia na ślub z osobą towarzyszącą w momencie gdy wcześniej zadeklarowaliśmy, że przyjdziemy sami lub przyprowadzenie na wesele dzieci, pomimo że nie były zaproszone. Obu rzeczy powinniśmy unikać. Na weselu została już zadeklarowana przez młodą parę konkretna liczba gości i wszelkie zmiany w dniu ślubu mogą być bardzo trudne do zorganizowania, a dodatkowo stresujące.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.