Niby proste a zawiłe - zaproszenia ślubne - część 3
28.jpg

Wydawać by się mogło, że zaproszenia ślubne, czyli kartka papieru z kilkoma zdaniami, czasem cytatem to nic trudnego. Jak już mogliście zauważyć każdy szczegół ma znaczenie…

Tym razem będzie o osobach towarzyszących.
Kogo zapraszać z osobą towarzyszącą, czy jest to zależne od wieku, czy można napisać “osoba towarzysząca”, czy raczej wymienić z imienia i nazwiska?

Zaczynając od ostatniej kwestii – jak najbardziej można na zaproszeniu napisać że zapraszamy kogoś z osobą towarzyszącą i nie będzie to uznane za brak kultury z naszej strony. Pozostawiamy naszemu gościowi wolną rękę w kwestii wyboru kogo chce zabrać ze sobą. Jeżeli będziemy znali imię i nazwisko partnerki lub partnera możemy je umieścić na winietkach. Jednak jest kilka sytuacji, kiedy zdecydowanie wymienić osoby towarzyszące z imienia i nazwiska już na zaproszeniu. Po pierwsze, gdy jest to współmałżonek naszego gościa, lub gdy są para jest w stałym związku i mamy pewność, że wspólnie przyjdą na nasz ślub i wesele. Jeżeli jednak nie znamy imienia i nazwiska osoby towarzyszącej, nie mamy pewności czy para pozostanie w związku można pozostać przy formie osoby towarzyszącej.
Patrząc pod kątem wieku uznaje się, że z osobą towarzyszącą zaprasza się osoby, które ukończyły 18 rok życia. Jednak jeżeli wiemy o młodszych gościach, że chcieliby przyjść z osobami towarzyszącymi i zostanie to uzgodnione z ich rodzicami nie ma żadnych przeciwwskazań do zaproszenia ich z osobami towarzyszącymi. Więc na pytanie kogo można zapraszać z osobą towarzyszącą odpowiedź brzmi: każdego.
Problematyczne może być również w tym temacie czy wypada wdowy i wdowców zaprosić z osobami towarzyszącymi. Jak najbardziej możemy, musimy jednak podejść do nich z wyczuciem. Jeżeli nie pogodzili się jeszcze ze swoją stratą, nie powinniśmy na siłę dopisywać na zaproszeniu żeby przyszli z osobą towarzyszącą. Jednak gdy wiemy, że mogą chcieć kogoś zabrać powinniśmy im to umożliwić zapraszając z osobą towarzyszącą.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.