Co zamiast kwiatów?
8.jpg

Często kwestia prezentu ślubnego jest dosyć problematyczną kwestią. Każda para młoda jest inna i ma inne potrzeby oraz pomysły. Nie można więc często postawić na uniwersalny prezent w postaci kwiatów, ponieważ często są nieporęczne, przewóz ich jest problematyczny a młodym może po prostu zabraknąć miejsca na ich przechowywanie.

W momencie gdy zastanawiacie się co można zaproponować gościom jako alternatywę dla podarku w postaci kwiatów - mamy kilka propozycji.

Wino

Popularny ostatnimi czasami wybór. Alkohol może stać przez długi czas, więc starczy na wiele przyjemnych wieczorów ze znajomymi, rodzinnych okazji czy romantycznych kolacji. Uzbierana w ten sposób piwniczka winna, a przynamniej szafka będzie cieszyć oko dłuższy czas. Jeżeli w treści zaproszenia nie zawrzecie jaki rodzaj alkoholu preferujecie może Was czekać spora niespodzianka ;) Mogą się wtedy trafić wina własnej produkcji, lub z małych lokalnych winiarni czy rozmaitych zakątków świata, a z pewnością różnych rodzajów i kolorów.

Książki

Można podzielić na dwie kategorie: dziecięce i takie dla siebie. Dziecięce książki można przekazać później w prezencie dla domu dziecka. Spotka się to z wielką radością, zwłaszcza gdy będzie to wcześniej uzgodniony podarek.

Książki dla pary młodej mogą przedstawiać wszelkie gatunki literackie. Można postawić na klasykę, nieśmiertelne dzieła znanych twórców, jak i poszukać mniej znanych perełek. Warto również dowiedzieć się, czy para młoda posiada już jakąś własną bibliotekę, jakie są ich ulubione gatunki lub autorzy. Każda książka z dedykacją z pewnością będzie miłą pamiątką na lata.

Przybory szkolne, pluszaki, słodycze

Podobnie jak w przypadku książek dziecięcych - po uzgodnieniu z domem dziecka można zrobić taki niecodzienny podarek z własnego prezentu ślubnego. Przybory są jedną z takich rzeczy, która się zawsze przydaje i warto jak będzie ich nawet na zapas.

Pluszaki również są ponadczasową zabawką, która zawsze znajdzie swoich zwolenników. Pełen kosz różnorodnych przytulanek przekazany dla domu dziecka, bądź innej organizacji będzie z pewnością zapamiętanym prezentem.

Karma dla zwierząt i inny ekwipunek

Miłośnicy zwierząt na pewno z chęcią przekażą dodatkową karmę, zabawki czy koce dla zwierzaków ze schroniska. Jest to opcja nie tylko dla aktywnych wolontariuszy czy pracowników takich miejsc lecz dla każdego miłośnika zwierząt. Często nawet nie spodziewamy się ile radości może wyniknąć z małego gestu. Warto wcześniej logistycznie rozplanować przekazanie takich podarków, ponieważ goście mogą się nieswojo czuć niosąc worki z karmą do kościoła.

Kupony lotto

Niespodzianka dla obu stron - zarówno obdarowujący jak i obdarowani do samego końca nie wiedzą co dostali. Goście mogą dołożyć swoją cegiełkę do realizacji marzeń pary młodej. Nawet gdy zwielokrotnione szansę na wielkie wygrane nie sprawdzą się, to zawsze jest szansa na uzbieranie dodatkowej kwoty, którą można przeznaczyć na romantyczną kolację, wyjazd na weekend lub cel charytatywny.

Warto zastanowić się nad wyborem rodzaju prezentu, o jaki prosimy na ślubie. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, lub dla innych zależnie od wyboru ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.