3 wskazówki przed szykowaniem wesela
36.jpg

Etykieta, dobre wychowanie czyli ogólnie rzecz biorąc kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę szykując ślub i wesele. Wiele rzeczy jest do zrobienia w okresie poprzedzającym ślub i wesele, czasami trwa on nawet kilka lat. Przygotowałam dzisiaj kilka rzeczy, od których warto zacząć, zanim się zacznie myśleć o organizacji.

Wszystko zaczyna się wcześniej niż moglibyście się spodziewać – po zaręczynach. Warto pamiętać, że pomimo życia w świecie mocno skoncentrowanym wokół mediów społecznościowych to nie znajomi powinni być pierwsi powiadomieni o tak ważnej zmianie w Waszym życiu. Pierwsza powinna być najbliższa rodzina – rodzice, dzieci, dziadkowie i rodzeństwo. Zależnie od tradycji w rodzinie narzeczonej, przyszły pan młody może najpierw poprosić o rękę wybranki jej tatę. Oczywiście nie jest to zwyczaj obecny w każdej rodzinie, jednak warto wziąć pod uwagę, że u niektórych odgrywa istotną rolę. Również podczas spotkania z rodzicami, w dobrym tonie jest obdarowanie mamy narzeczonej kwiatami, a tatę podarunkiem np nawiązującym do jego zainteresowań. Kolejnymi osobami do poinformowania są dalsza rodzina i przyjaciele.

Przechodząc do planowania ceremonii warto zacząć od budżetu. Gdy Wasi rodzice będą uczestniczyć w kosztach, warto zaprosić ich do wspólnej dyskusji odnośnie ślubu i wesela. Będzie to doskonałe pole do nauki dyskusji i szukania kompromisów, uwzględniając preferencje rodziców odnośnie listy gości, oraz szczegółów dotyczących samego wesela. Ustalenie budżetu pomoże Wam w podejmowaniu wszystkich kolejnych decyzji – wyborze miejsca ślubu i wesela, terminu, podwykonawców jak fotograf, kamerzysta, orkiestra lub DJ i innych. Weźcie pod uwagę, że cała organizacja jest czasochłonna i warto wspólnie przeżyć ten okres, żeby móc wspierać się, poznawać i z przyjemnością wspominać okres, który potrafi być bardzo stresujący.

Osoby, które mogą być bardzo pomocne w tym czasie to świadkowie. Często spotkać się można z przekonaniem, że jeżeli jedno z narzeczonych ma rodzeństwo, lub oboje to właśnie ich powinni poprosić o świadkowanie. Otóż nie do końca musi tak być. Warto pamiętać, że świadkowie odgrywają istotną rolę nie tylko podczas samego ślubu, ale również przed i po nim. Planowanie ceremonii, wybór sukni, dekoracji, organizacja wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, pomoc parze młodej podczas wesela to tylko część z obowiązków, które będą na nich spoczywać. Wybierając świadków warto więc wspólnie ustalić ich rolę w tak ważnym dla Was dniu.

To pokrótce opisany początek drogi przygotowań ślubnych. Kolejne jest przemyślenie zaproszeń ślubnych, aby można było je z odpowiednim wyprzedzeniem dostarczyć gościom. Przedślubne przygotowania mogą być dobrym momentem do nauki negocjacji, asertywności, szukania kompromisów. Szukając wskazówek i podpowiedzi, łatwo uniknąć można nieporozumień, potknięć i oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.